Vancáková Valentína

Za to, že som hráčkou stolného tenisu vďačím najmä tomu, že som sa s ním stretávala už od útleho detstva. Pingpongový stôl sme totiž mali doma a taktiež viacero mojich príbuzných sa venovalo tomuto športu. Prvé spomienky sú práve na bratove počiatočné dotyky s loptičkou, ktorého stolný tenis veľmi zaujal a rozhodol sa mu venovať. Keďže pokračoval vo svojom koníčku, rozhodla som sa aj ja vydať po jeho šľapajach.

Začalo to mojim prvým turnajom, ktorý bol vo Svidníku na jar 2007. Nevyhrala som síce ani jeden zápas a viac ma bavilo rozhodovať než hrať, ale môj potenciál si všimol tréner Valalík. Bol veľmi presvedčivý a tak vo veku siedmich rokov som sa stala členkou STO Valaliky.

Mojim trénerom bol Imrich Svat a bol to práve on, kto ma naučil základy stolného tenisu a tiež aj priviedol do toho klubu. Chodením do Valalík tri krát týždenne to však nekončilo – moja snaha sa prejavovala aj neúnavným zdokonaľovaním sa aj za domácim stolom s rodinou. S trénovaním prišli aj úspechy. V sezóne 2008/2009 som si odniesla prvú medailu z majstrovstiev Slovenska, v sezóne 2009/2010 som vyhrala medzinárodný turnaj Satelit a po vyhratí všetkých SPM získala Slovenský pohár mládeže a tiež trojnásobný titul majsterka kraja, a v roku 2010/2011 som sa stala majsterkou Slovenska. V kolektívnych úspechoch sme získali titul majsterky Slovenska v sezónach 2010/2011 a 2011/2012 a v 2012/2013 sme boli bronzové. V neposlednom rade som tiež  bola zopárkrát majsterkou v štvorhre a zmiešanej štvorhre.

Dnes sa venujem stolnému tenisu už sedem rokov a musím povedať, že tento spôsob trávenia voľného času moju vytrvalosť obdarúva nielen úspechmi a športovými znalosťami, ale aj dobrým pocitom zo samej seba, priateľmi a vynikajúcim kolektívom, ktorý len tak nenájdete. Tento šport je to, čo ma napĺňa, hoc je ako fyzicky, tak aj psychicky náročný a za tie všetky roky som sa naučila to, že nikdy to netreba vzdať, nepremrhať žiadnu šancu a ceniť si každý jeden vyhratý bod, pretože práve o tom je stolný tenis.

1 komentár pri “Vancáková Valentína

  1. Valentínka, si jedno múdre, šikovné usilovné a talentované dievča. Prajem Ti všetko, len to dobré, veľa úspechov nie len v škole a v športe, ale aj v živote, pretože si to zaslúžiš. To, čo máš v sebe je obdivuhodné :). Tento Tvoj príspevok je naozaj neskutočný. Veľa šťastia ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>