Horňak Tomáš

K stolnému tenisu som sa dostal ako desať ročný a priviedol ma k nemu môj oco. Moje prvé kroky viedli hneď do športovej haly vo Valalikoch. Najprv sme sa šli s ocom len tak sa pozrieť ako sa tam trénuje. Pán Svat mi hneď dal nejakú raketu akú tam našiel a zobral má trénovať. Povedal mi, že aj nasledujúci deň môžem prísť a tak som začal chodiť každý deň. Začal som hrať s hladkými poťahmi, ale nejako mi to nešlo, tak mi pán tréner povedal, že skúsime dať trávu. Skúsil som trénovať a nejako som sa chytil. Prišiel som na prvý zápas ktorý sa konal vo Valalikoch, ale vôbec mi to nevyšlo a mal som strašnú trému a strach. Výsledok aj tomu zodpovedal a skončil som medzi poslednými. Pán Svat ma povzbudzoval aj po nevydarenom turnaji a vravel,  že to nevadí, len nech trénujem a výsledky prídu. Neskôr prišli ďalšie zápasy a už to bolo lepšie. Stolný tenis sa stal mojím najväčším koníčkom. V súčasnosti trénujem ,,pod“  trénerom Kacvinským a s Milanom Papcúnom, ktorým vďačím zo to kde som.

Môj najlepší výsledok z medzinárodných turnajoch som uhral v Topoľčanoch na Satelitoch v roku v sezóne 2012 / 2013. Rovnaký výsledok a umiestenie v prvej osmičke som zapakoval aj v sezóne 2013 / 2014. Zo slovenských pohárov to bolo  7. miesto  vo Valalikoch a 9. miesto v Trnave v kategórii starších žiakov. Na majstrovstvách kraja sa mi najlepší výsledok podarilo uhrať v štvorhre mladších žiakov s Adamom Labošom, ak sme skončili spolu strieborní.

Z tejto hry mám  veľmi dobré pocity nakoľko z roka na rok má tento šport baví viac a viac, je to najlepší šport aký som doteraz robil.  Mojím vzorom je Chen Weixing a mojím cieľom do budúcnosti je dostať sa čo najvyššie  v slovenskom rebríčku  a hrať najvyššiu slovenskú súťaž.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>